Youtube’da İzleyici Kitlesi Oluşturma Tüyoları

Sadık youtube izleyici kitlesi oluşturmak her kanalın yapmak zorunda olduğu zor ve uzun bir süreçtir. Youtube'da izleyici kitlesi oluşturma tüyoları

Günümüzde Youtube kanalı açarak videolar paylaşmak hem fenomen olmak isteyenler hem de sosyal medya da etkin olmak isteyen şirketler için son derece önemli bir hal aldı. Bu noktada bir izleyici kitlesi oluşturabilmek zorlu ve uzun bir süreç olacaktır. Bu yazımızda da kanalınız için özgün videolar üretebilmek ve kendinize bir izleyici kitlesi oluşturabilmeniz için çeşitli tüyolardan söz edeceğiz.

Elbette bu noktada Youtube Danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanız çok daha etkili olacaktır.

Kaliteli içerikler oluşturarak bir izleyici kitlesine sahip olmak ve etkileşimler almak istiyorsanız planlama ve pazarlama oldukça önemlidir. Alanında uzman Yotube Danışmanı firmalar da sizlere planlama ve pazarlama konusunda da en iyi şekilde destek olabilmektedir.

Daha fazla aboneye sahip olmak, daha fazla görünürlük, daha fazla marka farkındalığı ve daha fazla gelir anlamına gelir. Hemen bizimle iletişime geçin ve abone sayınızı artırın!

 

Referanslarımızı ve daha önce çalıştığımız youtube kanallarının yorumlarını görmek için bionluk profilimize göz atabilirsiniz. Bionluk ilanımızdaki portfolyo bölümünde detaylı istatistik verileride bulunmaktadır. Bknz: Bionluk Halil Bakmış

Bionluk üzerinden hizmet satın alabileceğiniz gibi direk iletişime geçerek de hizmet alımı yapabilirsiniz. Direk iletişim ile hizmet alımlarında bionluk fiyatlarına göre %10 indirim uygulanmaktadır.

İletişim : Whatsapp

Sadık youtube izleyici kitlesi oluşturmak her kanalın yapmak zorunda olduğu zor ve uzun bir süreçtir. Youtube'da izleyici kitlesi oluşturma tüyoları
Sadık youtube izleyici kitlesi oluşturmak her kanalın yapmak zorunda olduğu zor ve uzun bir süreçtir. Youtube’da izleyici kitlesi oluşturma tüyoları

Şimdi izleyici kitlesi oluşturabilmek için sırasıyla birkaç tüyodan bahsedelim:

Youtube Kanalınız İçin Planlama

Videolarınız için çekim yapmaya başlamadan önce iyi bir beyin fırtınasının ardından bir planlama yapmanız gerekir. İçeriğinizin konusunu, aşamalarını ve detaylarını çekim öncesi planlamalısınız.

Videolarınız Hangi Kategoriye Dahil

Bir konu ve kategori seçmek içeriğinizin hedef kitlesini de belirleyecektir. Videonuzun hangi alana dahil olacağı kadar sizin hangi alanda bilgili olduğunuz ve neleri sevdiğiniz de önemlidir. Çünkü bilgili olduğunuz ve sevdiğiniz konuların üzerine gitmeniz çok daha başarılı videolar üretmenizi sağlayacaktır. Üstelik sevdiğiniz konularda içerikler üretmekten daha keyif alacağınızı düşünecek olursak motivasyonunuz da istikrarlı şekilde video üretmenize yardımcı olacaktır.

Gündemde olan ve trend konular bazen sizin ilginizi çekmeyebilir ama siz sadece trend diye bu konular hakkında video çekmek isterseniz bu sizin yaptığınız işte tutkunuzu kaybetmenize neden olabilir. Bu şekilde hazırlanan videolar da genellikle iyi neticeler elde etmez.

Siz içeriklerinizi oluşturacağınız konuları belirlemek ve istikrarlı bir içerik üreticisi olmak için sevdiğiniz alanlara yönelin. Bu sizin hedef kitlenizin oluşmanıza ve sizin markalaşmanıza ciddi katkı sağlayacaktır.

Sadık youtube izleyici kitlesi oluşturmak her kanalın yapmak zorunda olduğu zor ve uzun bir süreçtir. Youtube'da izleyici kitlesi oluşturma tüyoları
Youtube’da izleyici kitlesi oluşturma tüyoları

Hedef Kitlenize Odaklanın

Hedef kitlenizi belirlemek tüm içerik üretme ve pazarlama stratejinizi de belirleyen ana unsur olacaktır. Eğer ki makyaj videoları çekiyorsanız, herhangi bir yaş aralığı olmadan kozmetik ürünleri ile ilgili tüm kadınlar sizin hedef kitlenize dahil olacaktır. Bu durumda erkekler hedef kitlenizin dışında kalırken, kadın izleyecileriniz için onların ilgisini çekecek farklı içerikler de planlayabilirsiniz.

Hedef kitlenizi belirlediğiniz zaman bu konuda ciddi bir araştırma yaparak bilgi toplayın. Böylece izleyici kitlenizin ilgi alanlarına dair çalışmalar gerçekleştirebilir ve stratejinizi geliştirebilirsiniz.

Dikkat Çekici Bir Kanal Adı Seçin

Bir kanalın adı dikkat çekmek, akılda kalmak ve izlenim oluşturmak için çok önemlidir. Bir kanal adı belirlemeden önce ciddi şekilde üzerine düşünmek gerekir. Gelecekteki tüm stratejilerinizde kanalınızın adı önemli bir rol oynayacaktır. Kanal adınızı konularınız ile alakalı ve benzeri de olmayan bir isim olarak belirlemelisiniz. Bu sebeple kanal adı belirlerken acele etmeyin ve üzerine iyice düşünün.

Bir kanal adına karar verdiğiniz de ise bu ismi Google’da aratmayı da unutmayın ve başkalarının bu ismi kullanarak kanal açmadığına emin olun.

Video Çekimleri İçin Ekipmanlara Sahip Olun
Video Çekimleri İçin Ekipmanlara Sahip Olun

Video Çekimleri İçin Ekipmanlara Sahip Olun

Günümüzde kaliteli videoların farklı hemen kendisini belli edebiliyor. Artık akıllı televizyonlarda da Youtube videoları büyük ekranlarda izlenebildiği için kaliteli bir görüntüye sahip videolar üretmeniz önemli. Ayrıca ses ekipmanları da videolardaki profesyonellik için oldukça önemli.

İzleyiciyi rahatsız etmeyecek bir ses için kaliteli bir mikrofon sahibi olmak etkili olacaktır. HD kalitesinde ve yüksek çözünürlükte videolar çekmek için de gerekli araştırmaları yaparak kendinize video kamera almanızı öneririz.

Kanalınız İçin Dikkat Çekici Bir Logo Oluşturun

Yoututbe kanalınız ve diğer sosyal medya hesaplarınızda da kullanmak üzere dikkat çekici bir logoya ihtiyacınız var. Logonuz, profil resmi olarak da kullanacağınız bir görsel olacağı için sizi anlatan ve yansıtan bir öneme sahiptir. Kanal logonuzu video jeneriklerinize de eklemeyi unutmamalısınız.

Ayrıca iyi bir logo bile insanların kanalınızı merak edip sizi fark etmenize neden olabilir. Bu sebeple kanal isminde olduğu gibi logo konusunda da acele etmeden iyi bir tercih yapmaya özen gösterin.

 

Youtube’da İzleyici Kitlesi Oluşturma Tüyoları
Youtube’da İzleyici Kitlesi Oluşturma Tüyoları

Youtube SEO Hizmeti Alın

Youtube kanalınızın organik olarak daha fazla izlenmesini, abone kazanmasını ve daha yüksek bir sıralama elde etmesini sağlamak için yapılan bir dizi optimize edici işleme ihtiyacınız olacak.  Bu hizmet, video içeriğinizin anahtar kelime aramalarında daha yüksek bir sıralama elde etmesini ve potansiyel izleyicilerinizin videonuza daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır.

İyi bir Youtube seo uzmanı ile daha fazla izleyiciye ulaşabilir ve kanalınızın büyümesini başarabilirsiniz.

 

Youtube Seo ve Danışmanlık

YouTube SEO, bir YouTube kanalının arama sonuçlarında daha yüksek sıralarda görünmesine yardımcı olmak için yapılan optimizasyon çalışmasıdır. YouTube SEO hizmetleri, kanalınızın arama sonuçlarında daha yüksek sıralarda görünmesine yardımcı olur ve dolayısıyla daha fazla izlenme sayısına ulaşmanızı sağlar. Ayrıca, YouTube SEO hizmetleri, kanalınızın YouTube arama sonuçlarında daha iyi bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilir ve dolayısıyla daha fazla izlenmeye yol açabilir.

YouTube danışmanlık hizmeti ise, bir YouTube kanalının işletilmesine yardımcı olmak için verilen profesyonel danışmanlık hizmetidir. Bu hizmet, bir YouTube kanalının nasıl daha iyi bir şekilde yönetilebileceğine dair öneriler ve tavsiyeler sunar. Örneğin, YouTube danışmanlık hizmeti, bir YouTube kanalının hangi tür içeriklerin daha iyi performans gösterdiği, hangi anahtar kelimelerle arandığı ve hangi promosyon stratejilerinin daha etkili olduğu gibi konulara değinebilir.

YT danışmanlık hizmeti sizin Youtube’da içerik üreticisi olma sürecinizde tüm yönleriyle size destek olmayı amaçlayan bir hizmettir.

Şirket Kanalları İçin İlgi Çekici 6 Youtube İçerik Fikri

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top