Youtube Gösterim neden çok düşük? Neden Görüntülenmiyor? 2024

Videolarınızın gösterim sayısı düşük mü? Youtube SEO ile sorunu çözün ve videolarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayın!

Youtube’da videolarınızın gösterim sayısı düşük mü? Tıklama oranınız yüksek ama izlenmeleriniz istenilen seviyede değil mi? Yoksa videolarınız hiç gösterilmiyor mu? Merak etmeyin, yalnız değilsiniz! Youtube’da milyonlarca içerik üreticisi var ve her gün binlerce yeni video yükleniyor. Bu yoğun rekabette öne çıkmak ve videolarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için Youtube SEO  artık kritik önem taşıyor.

Yapay zeka sistemine geçen youtube algoritması ile birlikte gösterim sistemi de oldukça karmaşık bir hal aldı. Rekabetin çok yüksek olduğu bu ortamda öne çıkartacak kanal arayan algoritma bir çok faktörü artık göz önüne alıyor. Eğer izlenmeleriniz çok düşük ve bir türlü artmıyorsa, özellikle gösterim sayısına baktığınızda videolarınızın çok az gösterim aldığını fark ettiyseniz bu yazı sizin için.

Youtube'da videolarınızın gösterim sayısı düşük mü?

Yüksek Tıklama Oranı, Düşük Gösterim Sayısı: Sorun Nerede?

Videolarınızın tıklama oranı yüksek ama gösterim sayısı düşükse, başlık ve küçük resim optimizasyonlarınızda bir sorun olabilir. Başlıklarınız ilgi çekici ve videonuzun içeriğini net bir şekilde yansıtıyor mu? Küçük resimleriniz yüksek kalitede ve izleyicinin dikkatini çekecek şekilde tasarlanmış mı? Peki ya videonuz doğru kişilere öneriliyor mu? 

Merak etmeyin, bu yazıda Youtube’da yüksek tıklama oranına rağmen düşük gösterim sayısının nedenlerini inceleyecek ve çözüm önerileri sunacağız.

Yüksek Tıklama Oranı, Düşük Gösterim Sayısı: Sorun Nerede?

Neden Tıklama Oranı Yüksek, Gösterim Sayısı Düşük?

Videolarınızın tıklama oranı yüksek olması, başlık ve küçük resimlerinizin ilgi çekici olduğu anlamına gelir. Fakat bu, videolarınızın Youtube tarafından yeterince  doğru kişiye gösterilmediği anlamına da gelebilir. Düşük gösterim sayısının birkaç sebebi olabilir:

1. Yanlış Anahtar Kelime Kullanımı:

Videolarınızla alakalı ve yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimeleri kullanmadıysanız, Youtube algoritması videolarınızı doğru kitleye ulaştıramayabilir.

2. Eksik Etiket Optimizasyonu:

Videolarınız için uygun etiketler seçmediyseniz veya etiketlerinizi doğru şekilde kullanmadıysanız, videolarınız arama sonuçlarında daha aşağı sıralarda yer alır.

3. Yetersiz Kanal Optimizasyonu:

Kanalınızın anahtar kelimelerle optimize edilmiş bir açıklaması ve banner’ı yoksa, Youtube algoritması videolarınızın potansiyelini tam olarak anlayamayabilir.

4. Düşük Kaliteli İçerik:

Videolarınızın ses ve görüntü kalitesi düşükse veya içeriğiniz izleyicilere hitap etmiyorsa, videolarınız tıklandıktan sonra da izleyiciler tarafından terk edilebilir.

5. Yetersiz İzleyici Etkileşimi:

Videolarınızda izleyici yorumlarına ve mesajlarına yanıt vermiyor, beğenme ve yorumları teşvik etmiyorsanız, Youtube algoritması videolarınızın izleyiciler tarafından ilgi görmediğini düşünebilir.

6. Spam ve Shadow ban sorunları: 

Videolarınızda spam hareketlerde bulunduysanız veya youtube algoritmasına uygun hareket etmiyorsanız, youtube kanalınız spam ve shadowban cezası almış olabilir.

Neden Tıklama Oranı Yüksek, Gösterim Sayısı Düşük?

Sorunu Çözmek İçin Neler Yapabilirsiniz? 

Youtube SEO Uzmanlarından Yardım Alın: Youtube algoritmaları ve SEO tekniklerini bilen uzmanlardan yardım alarak videolarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. YtSeoUzmanı olarak, Youtube kanalınızın SEO optimizasyonunu yaparak videolarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyoruz. Aldığımız sertifikalar ve yönettiğimiz yüzlerce Youtube kanalından edindiğimiz tecrübelerle size en iyi hizmeti sunuyoruz.

Sorunu Çözmek İçin Neler Yapabilirsiniz? 

Videolarınızın Hiç Görüntülenmemesinin Nedenleri:

 • Yanlış anahtar kelime kullanımı: Videolarınızın doğru kitleye ulaşmasını sağlayacak anahtar kelimeleri araştırdınız mı?
 • Etiket optimizasyonu eksikliği: Videolarınız için uygun etiketler seçtiniz mi?
 • Yetersiz kanal optimizasyonu: Kanalınızın anahtar kelimelerle optimize edilmiş bir açıklama var mı?
 • Düşük video kalitesi: Videolarınızın ses ve görüntü kalitesi izleyicileri cezbedecek kadar yüksek mi?
 • İzleyici etkileşimi eksikliği: Yorumlara ve mesajlara yanıt veriyor musunuz? Beğenme ve yorumları teşvik ediyor musunuz?
 • Spam Sorunu:  Kanalınız spam olarak algılanmış olabilir. Video meta verilerinde yada youtube içerisinde spam hareketlerde bulundun mu?
 • Youtube Shadowban: Son zamanlarda oldukça sık karşılaştığımız sorun. Shadowban sorununu çözmek için mutlaka bir uzmandan destek alınması gerekmektedir. Bknz: Youtube Videolarım Neden İzlenmiyor? 2024 İşte Cevabı! 

Videolarınızın Hiç Görüntülenmemesinin Nedenleri:

Yüksek Gösterim ve İzlenme Sayıları için Youtube SEO Çözümleri:

 1. Anahtar Kelime Araştırması: Anahtar kelime araştırma araçlarını kullanarak videolarınızla alakalı ve yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimeleri belirleyin.
 2. Başlık ve Küçük Resim Optimizasyonu: Anahtar kelimelerinizi içeren, ilgi çekici ve videonuzun içeriğini net bir şekilde yansıtan başlıklar ve küçük resimler oluşturun.
 3. Etiket Optimizasyonu: Videolarınızla alakalı ve popüler etiketler seçin.
 4. Kanal Optimizasyonu: Kanalınızın anahtar kelimelerle optimize edin.
 5. Yüksek Kaliteli Video Prodüksiyonu: Ses ve görüntü kalitesi yüksek videolar üretin.
 6. İzleyici Etkileşimi: Yorumlara ve mesajlara yanıt verin, beğenme ve yorumları teşvik edin.
 7. Youtube SEO Uzmanlarından Yardım Alın: Youtube algoritmalarını ve SEO tekniklerini bilen uzmanlarımızdan yardım alarak videolarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yüksek Gösterim ve İzlenme Sayıları için Youtube SEO Çözümleri:

Yüzlerce Youtube Kanalına Danışmanlık Hizmeti Verdik!

YtSeoUzmanı.Com olarak, Youtube kanalınızın SEO optimizasyonunu yaparak videolarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyoruz. Aldığımız sertifikalar ve yönettiğimiz yüzlerce Youtube kanalından edindiğimiz tecrübelerle size en iyi hizmeti sunuyoruz.

Kanalınız için ön inceleme çalışması yaparak kanalınızın sorunlarını tespit ederek ilk önce sorunlarınıza odaklanıyoruz. Sorunlarınız yoksa para kazanmaya odaklanıyoruz ve gelirinizi nasıl arttırırız bunun üzerine bir çalışma yapıyoruz.

Referans ve önceki çalışmalarımızdan yorumları: https://bionluk.com/halilbakmis üzerinden görebilrsiniz. 6 aydır bionluk üzerinden çalışmıyoruz yoğunluktan dolayı. Fakat önceki çalışmalarımızdan yorumları çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz ön inceleme çalışması için her zaman bize whatsapp hattımızdan yazabilirsiniz. (yoğunluktan dolayı gün içinde uygun zamanda size dönüş yapılacaktır) İletişim : Whatsapp

YouTube’da başarılı olmak, içerik üreticileri için heyecan verici bir hedef olabilir.

Ancak, doğru stratejileri uygulamak ve sıkça sorulan sorulara doğru cevapları bulmak önemlidir.

Unutmayın, sabır ve sürekli öğrenme başarının anahtarıdır…

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top