Youtube Danışmanlık

Youtube Danışmanlık Kanal Geliştirme ve Uzman Youtube Seo Hizmeti. İçerik danışmanlığı ve YouTube SEO Uzmanı ile Videolarınızın İzlenmesini Organik olarak Arttırın.

Youtube Danışmanlık

Youtube danışmanlık hizmeti, Youtube içerik üreticilerinin içeriklerinde hak ettikleri izlenme sayılarına ulaşabilmek adına sunulan bir hizmettir. Yalnızca izlenme sayısı da değil, abone sayıları ve izlenme süreleri de bunun beraberinde kazanılan artılardır. Youtube serüvenine yeni başlayanlar için ilk öncelik, Youtube para kazanma politikalarını tamamlamaktır. Bu sayede içeriklere devam etmek için maddi bir karşılık da alınmaya başlanmış oluyor. Maddi karşılığı alıyor olmak, emeğinizi ve muhtemelen paranızı da harcadığınız bir iş için son derece önemli. Fakat Youtube eskisi gibi herkesin içerik üreterek para kazanmasını istemiyor, önce kendinizi ispat etmenizi istiyor. Bunu başarmanın yolu sabırlı bir şekilde içerik üretmeye devam etmek olsa da donanım daha büyük önem taşıyor. bknz: Youtube Danışmanlığı

Tüm video içeriklerinizin en iyi kalitede olduğunu düşünün, düzenli video içerikleri her seferinde aynı gün ve aynı saatlerde yayınladığınızı düşünün. Yine de başarısız olabilir misiniz? Tabii ki evet. Youtube SEO danışmanlık hizmetinin esas amacı da bu noktada sizi koruyor olmak.

Nasıl yani?

Şöyle ki, Youtube danışmanlık hizmeti videolarınızın insanlara nasıl ulaşacağı ile ilgilenir. Örneğin kanalınızda ürettiğiniz video içerikleri düşünün, bu içerikleri birileri merak ediyor değil mi? Bu insanlar Youtube gibi büyük bir okyanus içerisinde merak ediyor olsalar dahi sizin videonuzu nasıl bulabilecekler? Bu ve bunun gibi soruların tümünün cevabı Youtube SEO içerisinde gizli.

Nedir bu Youtube Danışmanlık Hizmeti?

Youtube danışmanlık hizmeti, içeriklerinizin Youtube aramalarında, Google ve diğer arama motoru aramalarında ön plana çıkmasını rahatlıkla bulunmasını sağlıyor. Bununla birlikte Youtube algoritmalarını baz alarak içeriklerinizde olması gerektiği gibi bir dizayn kurmanızı sağlayarak, önerilerde de kanalınızın gözükmesinin yolunu sağlıyor. Size de gönül rahatlığıyla bol bol içerik üretmek kalıyor.

YouTube Danışmanlık Hizmeti ile SEO çalışmaları sonucunda belli aralıklarla oluşturulan içeriklerin, planlanan başarıya ulaşması daha kolay olmaktadır. SEO optimizasyon çalışmaları YouTube içeriklerine uygulandığında; kullanıcıların beğeni sayısı ve kanalda kalma süreleri arttığı için otomatik olarak daha fazla kazanç elde edilmektedir. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için, içerikleri oluştururken YouTube SEO çalışması yapılmalıdır.

 Dijital pazarlama tekniklerinde kullanılan SEO’ya göre YouTube SEO’nun farklı özellikleri vardır. YouTube SEO optimizasyon çalışmaları sonucunda oluşturulan içeriğin başlık, açıklama ve etiketleri ile kullanıcılar tarafından kolay bulunmasını sağlar. Ytseouzmanı, adımızdan da anlaşılacağı gibi bir YouTube SEO uzmanıdır. Her türlü optimizasyon çalışmalarını yaptıktan sonra kanalınızı sıfırdan kurmanıza yardımcı oluyor ve var olan kanalınızı iyileştirmek için profesyonel ekibimizle birlikte çalışıyoruz.

YouTube SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

YouTube SEO çalışmalarının başlangıcını içeriğin ismi oluşturur. Anahtar kelimelere uygun bir başlık aramalarda üst sıralarda çıkar. Başlıklarda kanal ismine uygun olarak özel isim kullanılabilir. Başlıklar boşluk dâhil olmak üzere 65-70 karakter aralığında olmalı ve küçük harf yerine büyük harf tercih edilmelidir. İçerik açıklamaları başlıkta olduğu gibi anahtar kelime içermeli ve 300-400 karakterden oluşmalıdır. İçerikle ilgili bir iki cümleyle anlatılmış iyi bir açıklama, kullanıcıyı içeriği izlemeye ikna eder.

Açıklamaya içerikle ilgili olacak şekilde bir yönlendirme eklenmelidir. Etiket kullanımı, içeriğin aramalarla eşleşmesi ve içeriğin hangi kategoriye ait olduğunu göstermesi açısından çok önemlidir.

Telif hakkı ihlali yapılmamış, tamamen özgün olan bir görsel eklenmesi, arama sonuçlarında kullanıcıların dikkatini çekmektedir. İçeriğin ait olduğu kategorideki oynatma listelerine eklenmesiyle diğer içeriklerin de görünmesi sağlanır. İçerik altına yapılacak yorumlara izin verilmelidir. Yorumlar içeriğin izlenme sayısını arttırtan bir faktördür. İçeriğinizin yerleştirme özelliği açık olmalıdır. Başkaları tarafından paylaşılması kanalın daha çok kişiye ulaşmasını sağlar. Bazı kriterler dışında ise yaş sınırı eklenmemelidir.

İçerik 18 kategoriden hangisine uygunsa o seçilmeli, kararsız kalındığı durumlarda eğlence kategorisine eklenmelidir. İçeriğin diline uygun dil seçimi yapılmalıdır.

Yukarıda saydığımız tüm basamaklar YouTube SEO çalışmalarını oluşturur. Başarılı bir YouTube SEO optimizasyonu için Ytseouzmanı olarak yanınızdayız.

YouTube Sıralama Faktörleri Nelerdir?

Harekete geçirecek mesajlar olarak adlandırılan ek açıklamaların kullanılması gerekir. Ek açıklamalar, kullanıcıların kanalda kalmalarını ve yönlendirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca içerik hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları, kullanıcının kalıcı olmasını ve referans bir ziyaretçi oluşmasını sağlar. İçerik yayınlandıktan sonra, sosyal medya kanallarında ve ilgili tüm mecralarda paylaşılmalıdır. YouTube Sıralama Faktörlerine uygun olarak bir içeriğin başarılı olup olmadığını gösteren parametreler vardır.

YouTube SEO çalışmaları sonucunda yayınlanan bir içeriğin izlenme oranının yüksek olması gerekir. Arama motoru sonuçları ile yayınlanan içeriğin ismi birbirine eşleşmelidir. Çok fazla aboneye sahip bir kanal, her zaman daha fazla güvenirliliğe sahip bir kanaldır.

İçeriğin altında bulunan, beğenme, beğenmeme ve yorumlar kısmına katılan kullanıcı sayısı içeriğin izlenmesini sağlayan önemli bir faktördür.  İzleyicilerin merak duygusunun sürmesi için içeriğin çok uzun olmaması gerekir. Rakip içeriklerle aynı uzunluğa sahip olmalı, ne çok kısa ne de çok uzun hazırlanmalıdır. Arama sorgusuyla eşleşen, YouTube SEO ile belirlenen uygun anahtar kelimeleri içeren, kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılık veren, uyarıcı ve net bir mesaj içeren, diğer içeriklere yönlendirme yapan bağlantının paylaşıldığı içeriklerin başarısız olma ihtimali yoktur. Gelin YouTube SEO çalışmalarınızı beraber yapalım.

Ytseouzmanı sayfamızı inceleyebilir, iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir ve aklınıza takılan her soruyu danışabilirsiniz.

Scroll to Top