Youtube SEO Uzmanı ve SEO Uzmanlığı 2022

Youtube SEO uzmanı veya youtube SEO uzmanlığı artık bir alan olarak karşımıza çıkmaya başladı. Zira üniversitelerde bilgisayar programcılığı, web tasarım ve...

Youtube SEO Uzmanı ve SEO Uzmanlığı 2022

Youtube SEO uzmanı veya youtube SEO uzmanlığı artık bir alan olarak karşımıza çıkmaya başladı. Zira üniversitelerde bilgisayar programcılığı, web tasarım ve kodlama gibi ön lisans programlarının yanı sıra, artık sosyal medya yöneticiliği gibi bölümler de ilgili üniversitelerde mezun vermeye başladı.

SEO uzmanlığı konusu yeni bir konu olmasa da Youtube SEO uzmanlığı yeni yaygınlaşan bir uzmanlık alanı oldu diyebiliriz. Bu durum da arz, talep ilişkisi ile alakalı bir durum. 7-8 Yıl öncesini düşünün popüler Youtube kanalları belliydi, bunların dışında özgün içerik üreten Youtube kanalı sayısı da bu kadar yüksek değildi. Fakat artık her dakika yeni kanallar, yeni içerik türleri ortaya çıkıyor.

Öyle ki bilim insanlarından tutun da meslek sahibi koca koca insanlara kadar artık herkes Youtube’da, televizyon dünyasından sosyal medya dünyasına geçişin bu kadar hızlı olduğu bir döneme ayak uydurmak için her daim güncel, her daim öğrenmeye ve gelişmeye de açık olmak gerekiyor.

Youtube SEO uzmanı kime denir?

Youtube SEO uzmanı olarak adlandırdığımız kişiler, Youtube platformunda tecrübeye sahip, belirli bir geçmişi olan ve büyük ölçüde Youtube algoritmalarına hakim kişilerdir. Tabii SEO alanında da bilgi ve birikiminin olması gerekiyor. Bu sayede arama motoru optimizasyonu konusunu Youtube’da kullanılabilir hale getirmek Youtube SEO uzmanları tarafından mümkün oluyor.

Youtube SEO uzmanlığının belirli eğitimleri ve çalışmaları olsa da yukarıda bahsettiğimiz sosyal medya yöneticiliği gibi ülkemizde herhangi bir yüksek öğrenimi bulunmuyor.

Youtube SEO Uzmanlığı

Youtube içerik dünyasının zenginleşmiş olması ve her geçen gün daha da zenginleşiyor olması Youtube SEO uzmanlığını şart kılıyor. Çünkü içerik üretiyor olmak, hele ki bu içeriklerin video içerik olması gerçekten zahmetli bir iş. Bu zahmetli iş karşısında verilen emeğin belirli bir getirisinin olmasını beklemek tüm içerik üreticilerin en doğal hakkı.

Youtube SEO uzmanlığı da bunu sağlayabilmek için video içeriklerin optimizasyonunu en iyi şekilde sağlamayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra Youtube algoritmalarını aşina bir şekilde kanalı dizayn etmenizi sağlıyor.

Youtube SEO Uzmanı Hizmeti

Yukarıda detaylarıyla bahsetmiş olduğumuz Youtube SEO uzmanı ve uzmanlığı ile ilgili bilgiler ışığında Youtube kanalınız için bir SEO uzmanı ile çalışmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Bunun için sürekli erişim sağlayabileceğiniz bir SEO uzmanından destek almalısınız.

Çünkü içerik üreticisi için alacağı her hizmette süreklilik ve basitleştirme bu işin püf noktası. Sürekli olmalı çünkü Youtube video içerikleri sürekli yenilenen, güncellenen bir sektörü oluşturuyor. Basitleştirme esas alınmalı çünkü içerik üretici tüm enerjisini yalnızca içerik üretmeye harcamalı. Böylelikle hem içeriklerin kalitesi ve sıklığı artacaktır, hem de SEO uzmanından alınacak destekle videoların yazı işlemleri daha optimize bir halde olacaktır.

Özellikle profesyonel içerik üreticiliği için SEO uzmanı desteğinin şart olduğunu bilmelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top