YouTube SEO Danışmanlık Hizmeti Nedir?

YouTube SEO Danışmanlık Hizmeti Nedir?

YouTube SEO Danışmanlık Hizmeti Nedir?

YouTube SEO Danışmanlık Hizmeti ile SEO çalışmaları sonucunda belli aralıklarla oluşturulan içeriklerin, planlanan başarıya ulaşması daha kolay olmaktadır. SEO optimizasyon çalışmaları YouTube içeriklerine uygulandığında; kullanıcıların beğeni sayısı ve kanalda kalma süreleri arttığı için otomatik olarak daha fazla kazanç elde edilmektedir.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için, içerikleri oluştururken YouTube SEO çalışması yapılmalıdır.

Dijital pazarlama tekniklerinde kullanılan SEO’ya göre YouTube SEO’nun farklı özellikleri vardır. YouTube SEO optimizasyon çalışmaları sonucunda oluşturulan içeriğin başlık, açıklama ve etiketleri ile kullanıcılar tarafından kolay bulunmasını sağlar.

Ytseouzmanı, adımızdan da anlaşılacağı gibi bir YouTube SEO uzmanıdır. Her türlü optimizasyon çalışmalarını yaptıktan sonra kanalınızı sıfırdan kurmanıza yardımcı oluyor ve var olan kanalınızı iyileştirmek için profesyonel ekibimizle birlikte çalışıyoruz.

YouTube videosu nasıl öne çıkar?

YouTube SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

YouTube SEO çalışmalarının başlangıcını içeriğin ismi oluşturur. Anahtar kelimelere uygun bir başlık aramalarda üst sıralarda çıkar. Başlıklarda kanal ismine uygun olarak özel isim kullanılabilir. Başlıklar boşluk dâhil olmak üzere 65-70 karakter aralığında olmalı ve küçük harf yerine büyük harf tercih edilmelidir.

İçerik açıklamaları başlıkta olduğu gibi anahtar kelime içermeli ve 300-400 karakterden oluşmalıdır. İçerikle ilgili bir iki cümleyle anlatılmış iyi bir açıklama, kullanıcıyı içeriği izlemeye ikna eder. Açıklamaya içerikle ilgili olacak şekilde bir yönlendirme eklenmelidir.

Etiket kullanımı, içeriğin aramalarla eşleşmesi ve içeriğin hangi kategoriye ait olduğunu göstermesi açısından çok önemlidir.

YouTube SEO Danışmanlık Hizmeti Nedir? Youtube Pro Çalışma kapsamında youtube seo çalışması yapıldıktan sonra youtube danışmanlık çalışma
YouTube SEO Danışmanlık Hizmeti Nedir?

YouTube SEO Danışmanlık

Telif hakkı ihlali yapılmamış, tamamen özgün olan bir görsel eklenmesi, arama sonuçlarında kullanıcıların dikkatini çekmektedir. İçeriğin ait olduğu kategorideki oynatma listelerine eklenmesiyle diğer içeriklerin de görünmesi sağlanır. İçerik altına yapılacak yorumlara izin verilmelidir. Yorumlar içeriğin izlenme sayısını arttırtan bir faktördür. İçeriğinizin yerleştirme özelliği açık olmalıdır.

Başkaları tarafından paylaşılması kanalın daha çok kişiye ulaşmasını sağlar. Bazı kriterler dışında ise yaş sınırı eklenmemelidir. İçerik 18 kategoriden hangisine uygunsa o seçilmeli, kararsız kalındığı durumlarda eğlence kategorisine eklenmelidir.

İçeriğin diline uygun dil seçimi yapılmalıdır. Yukarıda saydığımız tüm basamaklar YouTube SEO çalışmalarını oluşturur. Başarılı bir YouTube SEO optimizasyonu için Ytseouzmanı olarak yanınızdayız.

YouTube Sıralama Faktörleri Nelerdir?

Harekete geçirecek mesajlar olarak adlandırılan ek açıklamaların kullanılması gerekir. Ek açıklamalar, kullanıcıların kanalda kalmalarını ve yönlendirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca içerik hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları, kullanıcının kalıcı olmasını ve referans bir ziyaretçi oluşmasını sağlar.

İçerik yayınlandıktan sonra, sosyal medya kanallarında ve ilgili tüm mecralarda paylaşılmalıdır. YouTube Sıralama Faktörlerine uygun olarak bir içeriğin başarılı olup olmadığını gösteren parametreler vardır.

YouTube SEO çalışmaları sonucunda yayınlanan bir içeriğin izlenme oranının yüksek olması gerekir.

Youtube Seo ve Danışmanlık

YouTube SEO çalışmaları

Arama motoru sonuçları ile yayınlanan içeriğin ismi birbirine eşleşmelidir. Çok fazla aboneye sahip bir kanal, her zaman daha fazla güvenirliliğe sahip bir kanaldır.

İçeriğin altında bulunan, beğenme, beğenmeme ve yorumlar kısmına katılan kullanıcı sayısı içeriğin izlenmesini sağlayan önemli bir faktördür.  İzleyicilerin merak duygusunun sürmesi için içeriğin çok uzun olmaması gerekir. Rakip içeriklerle aynı uzunluğa sahip olmalı, ne çok kısa ne de çok uzun hazırlanmalıdır.

Arama sorgusuyla eşleşen, YouTube SEO ile belirlenen uygun anahtar kelimeleri içeren, kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılık veren, uyarıcı ve net bir mesaj içeren, diğer içeriklere yönlendirme yapan bağlantının paylaşıldığı içeriklerin başarısız olma ihtimali yoktur. Gelin YouTube SEO danışmanlık hizmeti çalışmalarınızı beraber yapalım.

Ytseouzmanı sayfamızı inceleyebilir, iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir ve aklınıza takılan her soruyu danışabilirsiniz.

*** DİKKAT – “TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ…”

WEB SEO ve YOUTUBE SEO birbirinden farklıdır, bazıları bu ayrımı bilmiyor ve kanalları spama sokuyor.

Sürekli değişen youtube algoritması ile tüm içerik üreticilerinin başı dertte. Bu sorunu bilerek sizlere youtube danışmanlık, youtube seo, youtube kanal analizi ve youtube rakip analizi gibi çeşitli yardımcı olacak hizmetler veriyorum.

Kanalınızı inceleyip , size detaylı bir rapor hazırlayabilir. Ne yapılması üzerine çözüm önerileri sunabilirim. Dilerseniz içerik konusunda da yardımcı olabilirim. Youtube kanalınızın ihtiyacı ne ise o konuda uzman desteği veriyoruz.

Referanslarımızı görmek için bionluk profilimize göz atabilirsiniz. Bknz: Bionluk profilimiz.  Daha ayrıntılı bilgi için her zaman iletişim sayfamızdan bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top