Youtube Seo

Youtube Danışmanlık Kanal Geliştirme ve Uzman Youtube Seo Hizmeti. İçerik danışmanlığı ve YouTube SEO Uzmanı ile Videolarınızın İzlenmesini Organik olarak Arttırın.

Youtube SEO

Youtube SEO nedir, Youtube içerik oluşturucular için son derece önemli bir nokta. Bilmeyenler veya yeni başlayanlar için öncelikle Youtube SEO nedir? Bunu açıklayalım. SEO, Youtube’a özel bir terim değildir, açılımı Search Engine Optimization olan SEO, Türkçe Arama Motoru Optimizasyonu manasına gelmektedir. Daha çok web siteler özelinde kullanılan bir terim olsa da Youtube içerik üreticilerinin de kullanması gerekir. Çünkü Youtube hem içerik üretici bolluğu ile hem de kullanıcıların içerikleri arama şekliyle kullanımını her geçen gün daha da artırıyor. Böyle büyük bir rekabet ortamı içerisinde içerik üreticilerin, içeriklerini doğru kullanıcılara ulaştırabilmesi için SEO büyük önem taşımaktadır.

Youtube SEO Ne İşe Yarar

Youtube SEO, içerik üretici ile kullanıcı arasındaki köprüyü kurmadaki en önemli faktördür. Çünkü kullanıcılar aramakta oldukları içerikleri Youtube’a veya Google, Yandex gibi arama motorlarına yazarak ulaşıyorlar. SEO da bu noktada aramalar karşısında sizin içeriklerinizi nasıl ön plana çıkaracağınızla alakalıdır. Ürettiğiniz içeriklerde SEO uyumu olursa, içeriği arayan kullanıcıların öncelikli olarak karşısına sizin içerikleriniz çıkacaktır. Bu sayede ürettiğiniz her içerik, ilgili kullanıcılar tarafından daha çok gösterim alır, görüntüleme sayınız da bu ölçüde paralel olarak artacaktır.

Youtube SEO Nasıl Fayda Sağlar

Youtube SEO’nun ne işe yarayacağından bahsettik, görüntüleme sayınızın artması ve organik hit alma ihtimalinizi arttırmada önemli. Fakat bunun yanı sıra içerikleriniz için başka bir artı da sağlıyor. İçeriğinizi arayan kullanıcıların karşısına çıktığınız için, içerikleriniz doğru kullanıcıya ulaşır. Böylelikle videolarınızdaki kitleyi elde tutma oranı yükselecektir. Kitleyi elde tutma oranı, Youtube’un videolarınızı önerilerde çıkarma ihtimalini artırır, videonuzun gerçekten büyük bir bölümü izleniyorsa Youtube bu veriden faydalanarak sizin doğru içerik ürettiğiniz kanısına varır. Böylelikle yalnızca organik aramalarla değil önerilerle de videolarınızın izlenme sayılarını artırabilirsiniz. Ayrıca bknz: Organik Youtube Seo Hizmeti

Yine izlenme süresine bağlı olarak yeni açılmış Youtube kanalları için başka bir avantaj daha var. Bildiğiniz gibi Youtube, para kazanma politikalarını aktif hale getirmek için bazı şartlar getirdi. Bu şartlara göre izlenme sayınız değil, izlenme süreniz önem taşıyor. İçeriklerinizi doğru kişilere ulaştırarak, büyük kısmının izlenmesini sağlamanız önemli. Yeni açtığınız Youtube kanalınız için para kazanma politikalarını içerikleri doğru kişilere ulaştırarak sağlayabilirsiniz.

Youtube SEO Nasıl Yapılır

Youtube SEO için belirli bir bilgiye sahip olmanız gerekmekte. SEO uzmanlığı internet ortamında bambaşka bir sektörü oluşturmakta ve pek çok işletme internet adresleri ve Youtube kanalları için SEO desteği almakta. Eğer SEO konumunda bilgili ve deneyimliyseniz, bu konuya özenle eğilmeli her Youtube içeriğinde SEO uyumuna riayet ederek içerik üretmelisiniz. Youtube SEO bilginiz yoksa, Youtube SEO danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Eksiksiz bir SEO uyumuna sahip olmadan, içeriklerinizin kullanıcıya erişiminde büyük zorluklar çekersiniz. Böyle olmaması adına hemen hareket etmeniz, kanalınızın faydasına olacaktır. Ayrıntılı bilgi için bknz: Youtube Seo Nedir Nasıl Yapılır?

Youtube SEO Danışmanlığına İhtiyacım Var mı?

Eğer bir Youtube kanalına sahipseniz ve Youtube içerik üreticisiyseniz SEO danışmanlığına ihtiyacınız var demektir. İçeriklerinizi, bu içeriğe ihtiyacı olan kullanıcılara ulaştırmanın en etkili ve kolay yolu içeriklerinizde SEO uyumu sağlamanızdır. Tabii ki bu SEO uyumunu koruyor olmanız da bir hayli önemli.

Youtube SEO Danışmanlığı Neleri Kapsar

Youtube SEO danışmanlığı, geniş bir çerçevedir. İçerik üretmeye devam ettiğiniz müddetçe yararlanacağınız önemli bir etken de diyebiliriz. Gerçekten içerik üreticisi olarak bir hedefiniz ve kendinize ait ürettiğiniz özgün içerikleriniz varsa insanlara bunu ulaştırmalısınız. Örnek üzerinden ilerleyelim; bilgi içerikli bir Youtube kanalınız var ve daha çok bilim konularını ele alıyorsunuz. Böyle bir Youtube kanalının kitlesi bellidir, bu kitlenin merak ettikleri birbirinden farklı da olsa aynı noktada buluştukları pek çok konu vardır. Tüm bunların yanı sıra Youtube’da, Google’da ve diğer arama motorlarında bilime meraklı kullanıcılar merak ettiklerini arıyorlar ve aramaya devam edecekler. Youtube SEO danışmanlığının önemi de tam olarak burada zaten. Sizin ulaşmak istediğiniz kitlenin internet üzerinde arama yaptığında sizi kolaylıkla bulabiliyor olması SEO danışmanlığı demektir. O yüzden kapsadığı hususlar kanalınızın görünürlüğünü artırmak noktasındaki tüm işlemlerdir.

SEO anlam itibariyle arama motoru optimizasyonu manasına gelmektedir. Ürettiğiniz içeriklerin ilgili kişilere ulaşmasını istiyorsanız, yalnızca yaptığınız şeyi yazmanız pek çok zaman yeterli gelmeyecektir. Çünkü insanlar tek düze bir düşünce yapısına sahip değiller. Aynı içeriği arayan 100 kişiyi düşünelim 100’ünün de aynı kelimelerle bu içeriği arıyor olması elbette mümkün değil. En popüler olan 6 farklı şekilde aramasının yapıldığını düşünelim, % olarak her biri farklı arama değerlerinde olacaktır. Bunları başlıkta nasıl kullanacağız, yazıyorsak küçük resme hangisini yazacağız, video açıklamasında hangileri olmalı? Gibi tüm sorulara yanıt vermemiz gerekiyor. Ancak bu sayede istediğimiz kitleye en iyi şekilde ulaşmayı başarabiliriz. Bunun takibini yapabiliyor olmak, bu verileri daima güncel olarak incelemek ve en iyi çözümü basitleştirerek sunmaz Youtube SEO Danışmanının işidir.

Scroll to Top