Youtube Danışmanlığı

Youtube Danışmanlık Kanal Geliştirme ve Uzman Youtube Seo Hizmeti. İçerik danışmanlığı ve YouTube SEO Uzmanı ile Videolarınızın İzlenmesini Organik olarak Arttırın.

YouTube Danışmanlığı

Youtube danışmanlığı, YouTube’da kanal açmak isteyenlerin profesyonel yardım almasıdır. Başarılı bir kanal yönetimi için gerekli olan tüm çalışmalar, danışmanlık hizmeti verenler tarafından yapılır. YouTube’u ticari faaliyetlerine katkı sağlaması ve reklam çalışmaları için kullanmak isteyenler nereden başlayacaklarını bilmedikleri için danışmanlık hizmetinden yararlanırlar.

Markaların ticari faaliyetlerini sürdürmelerinin dışında ünlü olmak ve gelir elde etmek için kanal açan kişiler de Youtube danışmanlık hizmetinden yararlanmaktadır.

Tek başına sürdürülen ve gelişigüzel çalışmalar sonucunda oluşturulan içerikler ilgi görmediği için kanalların ömrü kısa süreli olmaktadır. Verilen hizmet içinde birçok farklı çalışmayı gerektirir. Ytseouzmanı bir Youtube danışmanlığı olarak hizmet vermektedir. Siz de kanalınızın ön sıralarda yer almasını istiyorsanız sayfamızı inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Youtube Danışmanlığı Ne Yapar?

YouTube, Google’dan sonra en fazla kullanılan ikinci arama motoru olarak ciddi bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Dijital pazarlamanın vazgeçilmezleri arasındadır ve marka bilinirliliğini arttırmak isteyen firmalar tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Youtube danışmanlığı içinde birçok alt başlığı içeren çalışmalar yapar. YouTube Kanal Danışmanı, ilk olarak etkin bir SEO çalışması ile işe başlar.  YouTube ve Google, arama sonuçlarında videoları belli kurallar dâhilinde ön sıralara taşımaktadır. Ön sıralarda yer almak içinde optimizasyon çalışmaları yapmak gerekir. Kanalda yayınlanacak olan içeriklerin hangi kategoriye ait olduğu ve video isimleri için anahtar kelimeler belirlenmelidir. YouTube içeriklerine ait 18 kategori bulunmaktadır.

YouTube kategorileri konu olarak belirlediği için konuya ait videolardan hangisi fazla izleniyorsa onu ön sıralara taşımaktadır. Ürettiğiniz içerikler aynı kategoriye ait olmalıdır.

Kanalının sayfası kullanıcıların ilgisini çekecek nitelikte olmalıdır. Burada sizi kısaca tanıtan bir fragman veya yeni içeriğinizin reklamı olabilir. İçeriklerin sırası en popüler olandan başlayarak yapılmalıdır. Açıklama kısmına markanın ya da kanal sahibi hakkında kısa bir tanıtım yazısı eklenebilir. Kullanıcıların iletişim kurabilmeleri için sosyal medya hesap bilgileri ve mail adresleri verilmelidir. 100 aboneden sonra kişisel URL oluşturulmalıdır. Rakip çalışmaları kapsamında benzer videolar izlenmelidir.

Bu videolarda belirlenen eksikler üretilecek içerikler için gereklidir. YouTube Kanal Danışmanı, anahtar kelime, etiket ve açıklama bölümlerinin analizi için bazı programlar kullanır. Ve yukarıda saydığımız tüm çalışmalar hakkında bilgi sahibidir.

Youtube SEO Hizmeti

Web sitelerinin SEO hizmetine ne kadar önem verdiklerini, SEO uyumu olmadan sitelerin kitlelere ulaşamadığına ve başarısız olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Fakat aslında Youtube için de SEO uyumluluğu ve SEO hizmeti aynı önemi taşır. Ne yazık ki buna dikkat edilmediği için nice Youtube kanalları belirli bir süre sonra duyulmadan kayıplara karışıyor.

Bu olumsuz durumların önüne geçmek için içerikleri ön plana çıkarmak çok önemli. Youtube SEO hizmeti, kanalınızdaki içerikleri SEO uyumlu hale getirerek ön plana çıkmasını sağlıyor. Onu da şöyle yapıyor:

  • Öncelikle detaylı bir kanal analizi
  • Sonrasında yine detaylı bir rakip analizi
  • Anahtar kelime analizleri
  • Youtube arama verileri
  • Ve Google gibi arama motorlarının arama verileri

Bu maddeler başta olmak üzere bazı kriterler SEO hizmetinin sunacak olan SEO uzmanı tarafından etraflıca inceleniyor. Bunların ışığında tabii Youtube algoritmalarını da göz önünde bulundurarak hizmet sağlayınız size bazı yönergeler sunuyor. Size de en basit haliyle bu yönergelere uyarak içerik üretmeye devam etmek kalıyor.

YouTube İçin İçerik Üretme Nasıl Olmalıdır?

Youtube danışmanlığı ile içerik üretirken, rakip analizleri sonucunda belirlenen en beğenilen içeriklere uygun içerikler üretilmelidir. İçeriklerin süreleri kısa olmamalı, diğer yüklenen içeriklerin süreleriyle aynı olmalıdır.  Etkin bir içerik ile izlenme sayısı arttırılarak YouTube’un kullanıcı sayısı artmış olur. İçerikler, hedef kitlenin yaşına uygun olarak üretilmelidir. Ve sadece yetişkinlere yönelik bir içerik ise belirtilmelidir. Aksi halde şikâyet alabilir.

İçeriğin neden bahsettiği kısaca yazmalı ve açıklamanın altına içerikle ilgili net etiketler seçilmelidir. İçeriğin hangi dilde olduğu, altyazı seçeneği ve ait olduğu kategori seçilmelidir.

Yine yüklü olan başka içeriklere ait oynatma listesi oluşturulmalı ve izleyenlerle iletişimi güçlendiren anketler oluşturulabilir. İçeriği bitirirken mutlaka kanal aboneliği veya son eklenen içerik kullanıcılara hatırlatılmalıdır. İçerik üretiminin sık aralıklarla yapılması gerekir. Bu kanal sahibinin zorlanacağı bir konudur.

Bu yüzden bir Youtube danışmanlığı ile işbirliği yapılabilir. Ortak fikir alışverişinden doğacak olan yaratıcı içerikler ile kanal canlı bir akışa sahip olur. Süresi uzun olan içerikler kullanıcının kanalda uzun süre kalmasını sağlar ve bu da YouTube için daha değerlidir. Youtube danışmanlığı için Ytseouzmanı olarak beraber çalışabilir ve kanalınıza en uygun olan içerikleri hazırlayabiliriz. Youtube danışmanlığı için sayfamızdaki iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.k

Scroll to Top