YouTube SEO Uzmanı Nedir?

Youtube Seo Uzmanı Sizin Yerinizi Youtube Kanalızın Arkaplandaki Tüm İşlerini Halleder!

YouTube SEO Uzmanı Nedir?

Google ve YouTube gibi arama motorlarında, kanal ve içeriklerin üst sıralarda yer alması için çalışma ve planlamalar yapan kişiye YouTube SEO Uzmanı denmektedir. İçeriklerin izlenme oranlarını organik biçimde arttırmak için SEO çalışmaları yapmak zorunlu hale gelmiştir. Bu çalışmaları YouTube SEO Uzmanı ve ekibi yürütmektedir.

SEO Uzmanları dijital dünyanın yeniliklerine ayak uydurmak zorundadır. Bu yeniliklerin getirisi olan programları kullanarak elde ettikleri rapor ve analiz sonuçlarını bilimsel veriler ışığında yorumlar ve stratejilerini buna göre geliştirirler. Yeni kanal açan veya mevcut kanalının izlenme oranlarını yükseltmek isteyenler için bir YouTube SEO Uzmanı ile çalışmak bir zorunluluk halini almıştır.

Ytseouzmanı uzman ekibini hemen şimdi arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Youtube Danışmanlık Kanal Geliştirme ve Uzman Youtube Seo Hizmeti. İçerik danışmanlığı ve YouTube SEO Uzmanı ile Videolarınızın İzlenmesini Organik olarak Arttırın.
Youtube Danışmanlık Kanal Geliştirme ve Uzman Youtube Seo Hizmeti. İçerik danışmanlığı ve YouTube SEO Uzmanı ile Videolarınızın İzlenmesini Organik olarak Arttırın.

 YouTube SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

YouTube SEO Uzmanı, başlangıç olarak kanalın arama motorlarındaki sıralamasını öğrenir. Kanalın sıralamalarda önlerde yer alması için planlama yapar. İçeriklere uygun olan anahtar kelimeleri belirlemek için belli program ve yazılımları kullanır.

Rakip analizi yaptıktan sonra ön sıralarda yer alan rakiplerin içeriklerini inceler. YouTube SEO programlarını kullanarak ve rakip analizinin sonuçlarına uygun yeni içerikler belirler.

İçerikler, ilgi çekici ve özgün olmalıdır. Anlatım bozuklukları, imla kurallarına uygunluk gözetilir ve içeriklerin sürelerinin çok kısa olmaması sağlanır. Analiz sonucu ilgi görmeyen içerikler yeniden düzenlenir veya kanaldan silinir.

Bu doğrultuda bir SEO uzmanı, sürekliliği sağlamak kaydıyla, kaliteli ve özgün içeriklerin üretilmesi için çalışmalar yapar.

İçeriğin sadece YouTube’da değil, tüm sosyal medya kanallarında ve internette reklamını yapmak için gerekli bağlantıları gerçekleştirir. Çok izlenen bir içerik, popüler olan sitelerden backlink kazanabilir.

YouTube SEO Uzmanı, kanalın görüntüsü, kanal sahibinin fotoğrafı gibi görsel tasarımlar üzerinde çalışma yapar.

Ayrıca rakip kanalların yüklediği, beğenilen içeriklerin bir kopyasını çıkarmaz. Benzer yapıda, özgün ve yaratıcı içeriklerin oluşturulması için çalışmalar yapar. İçerikler oluşturmadan önce, tüm edindiği bilgileri kanal sahibiyle paylaşır. Kanal sahibinin fikirlerine uygun olarak, içerikler yaratıcı bir biçimde geliştirilir.

Bir SEO Uzmanıyla çalışmaya başladığınızda; kanalınızın gözle görülür biçimde abone sayısı artacaktır.

Uzun vadede başarı yakalamak ve popülerliğin yanında kazanç elde etmek istiyorsanız Ytseouzmanı ile çalışmalısınız.

YouTube SEO Uzmanının Özellikleri Nelerdir?

Youtube Danışmanlık Kanal Geliştirme ve Uzman Youtube Seo Hizmeti. İçerik danışmanlığı ve YouTube SEO ile Videolarınızın İzlenmesini Arttırın.
YouTube SEO Uzmanının Özellikleri Nelerdir?

YouTube SEO Uzmanının Özellikleri birden fazladır. YouTube SEO Uzmanı olmak için üniversitelerde ilgili bölüm bulunmamaktadır.  Araştırmayı seven SEO Uzmanları, kendilerini geliştirerek bu mesleği yaparlar.  Dijital dünyayı yakından takip ederler ve yeniliğe açıktırlar.

Teknolojinin sağladığı kolaylığı bilirler ve teknolojik yenilikleri merak ederler. Çalışmalarını belir bir düzen ve disiplin içinde gerçekleştirirler.  Çalışmalarını tesadüf ve tahminler üzerinde değil, analiz çalışmaları sonucunda elde ettikleri bilimsel veriler üzerine kurarlar.  Çalışmalarını gerçeğe uygun ve doğru sonuçlara göre planlarlar.

SEO çalışma ve raporları kanal sahibiyle belli şeffaflık içinde paylaşırlar.  YouTube SEO, aldığı kanalı kendi kanalıymış gibi benimser.  İş sonunda, tüm raporları kanal sahibine sunar.  Böylece işin devamında kendisi olmazsa, yeni SEO Uzmanın eski işler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar.  Keyword Tool, Google Trends, Canva, VidIQ ve YouTube Analytics gibi programlar hakkında bilgi sahibidir.

Ytseouzmanı olarak tüm bu özelliklerin yanında bizimle çalışmanız için sayabileceğimiz diğer özelliklerimiz arasında;

*Doğru yöntemleri kullanıp, bunları size şeffaf bir şekilde sunuyoruz.

*Daha önce yaptığımız kanal yöntemlerini portfolyo olarak sunuyoruz.

*Tüm SEO araçlarını profesyonelce kullanıyoruz.

*Özel Ajans Programımız sayesinde herkesten bir adım öndeyiz. (Bu özel program sayesinde youtube ve diğer programlardan alamadığımız istatistikleri alabiliyor, kanalın spam durumu gibi önemli ayrıntılar hakkında detayları öğrenebiliyoruz)

*İş disiplinine sahibiz.

*Güven duyabileceğiniz referanslara sahibiz.

*Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarda başarısız olmadık

*Bionluk gibi frelancer sitelerinde bir tek olumsuz yorum almadık.

*Aldığımız ücrete karşılık uzun vadede elde edeceğiniz kazanç çok daha fazla olacaktır.

*İşlemler bittikten haftalar sonra bile çekinmeden yazıp sorularınızı aklınıza takılanları bize sorabilirsiniz. (oldu bitti yok..)

6 yılı aşkın bir süredir youtube platformunda içerik üreticiliği ve çeşitli alanlarda kanalları yönettim.  Çeşitli Sertifikalar ile Tecrübeler kazandım.

Şimdi ise bu bilgiler ışığında YouTube danışmanlık ve seo hizmeti,  kanal yönetimi gibi kanala özel çalışmalar yapıyorum.  Amacımız her zaman tek seferlik çalışmalar yapmak değil kanalınızı beraber organik olarak yükseltmektir. Bu doğrultuda sadece kanalınızın seo işlerini yürütüp danışmanlık vermiyor aynı zamanda sizlere de bir eğitim vermiş oluyorum.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top