Etkili Youtube Kanal Yönetimi ve Danışmanlığı

Etkili Youtube Kanal Yönetimi ve Danışmanlığı

Youtube kanal danışmanlığı ve SEO hizmeti birbirinden ayrı şeyler değildir aslında. Youtube kanal danışmanlığının, Youtube SEO hizmeti ile bir arada olması gerekir. Çünkü Youtube’da artık SEO hizmeti olması şart olan bir hizmet haline geldi.

Düşünsenize milyonlarca içerik var, böyle bir okyanus içerisindesiniz ve mücadele etmeniz gerekiyor. Bu mücadele içerisinde kullanmanız gereken bazı silahlar var, bunların en başında da şüphesiz SEO hizmeti geliyor. İçeriklerin özgünlüğünden ve içerik kalitesinden bile önce SEO uyumluluğu geliyor.

Çünkü içerikleriniz istediği kadar güzel olsun, istediği kadar özgün ve kaliteli olsun; insanların karşısına çıkmadığı sürece izlenme sayılarınız çok zor artacaktır. Hatta artmayabilir bile…

Youtube Kanal Danışmanlığı Ne İşe Yarar

Youtube kanal danışmanlığı, Youtube içerik üreticileri için izlenmesi gereken yolu göstermektir. Bununla beraber Youtube içerik üreticiliğindeki tüm alt detayları basitleştirmek ve içerik üreticisine bunu en hızlı şekilde ulaştırmak, kanal danışman ekibinin veya danışmanın yapacağı şeydir.

Kitlenizi her geçen gün büyütmek ve Youtube kanalınızın istikrarlı ilerleyişi için Youtube kanal danışmanlığı size lazım olan her şeyi içermektedir.

Youtube SEO Hizmeti

Web sitelerinin SEO hizmetine ne kadar önem verdiklerini, SEO uyumu olmadan sitelerin kitlelere ulaşamadığına ve başarısız olduğuna şahit olmuşsunuzdur.

Fakat aslında Youtube için de SEO uyumluluğu ve SEO hizmeti aynı önemi taşır. Ne yazık ki buna dikkat edilmediği için nice Youtube kanalları belirli bir süre sonra duyulmadan kayıplara karışıyor. Bu olumsuz durumların önüne geçmek için içerikleri ön plana çıkarmak çok önemli.

Youtube SEO hizmeti, kanalınızdaki içerikleri SEO uyumlu hale getirerek ön plana çıkmasını sağlıyor. Onu da şöyle yapıyor:

  • Öncelikle detaylı bir kanal analizi
  • Sonrasında yine detaylı bir rakip analizi
  • Anahtar kelime analizleri
  • Youtube arama verileri
  • Ve Google gibi arama motorlarının arama verileri

Bu maddeler başta olmak üzere bazı kriterler SEO hizmetinin sunacak olan SEO uzmanı tarafından etraflıca inceleniyor. Bunların ışığında tabii Youtube algoritmalarını da göz önünde bulundurarak hizmet sağlayınız size bazı yönergeler sunuyor.

Size de en basit haliyle bu yönergelere uyarak içerik üretmeye devam etmek kalıyor. Burada herkesin anlatığı en önemli konu web seo ile youtube seo çalışmalarının aynı olduğunu sanmak. Bu güne kadar yapılan çalışmalar işe yaramaktaydı. Fakat son güncellemeler ile web seo ve youtube seo birbirinden tamamen farklı iki çalışma haline aldı.

Web seo ve Youtube Seo Farkı Nedir?

Web seo google algoritmasına göre yapılmaktadır. Fakat atlanan bu nokta google algoritması ve youtube algoritmasının birbirinden farklı olarak çalışması oluyor. Bu iki sistem birbirleri ile bağlantılı olsalar da çalışma sistemleri birbirinden tamamen ayrıdır.
 
Web seo youtube kanallarına uygulandığında youtube kanalını spama düşürmekten ileriye gidemiyor. Bu noktada diğer dikkat edilmesi gerekilen nokta izleyici kitlesi. Youtube seo uzmanı bugüne kadar yüzlerce kanaldan edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile sizlere hem kitlenizi anlayıp onlara daha özel çalışmalar yaratmanıza hem de bu kitlenizi geliştirmeyi büyütmeyi hedefliyor.
 
Organik olarak gelişim ilk başlarda zordur. Fakat mantığı yani kitlenizi tanıdığınızda, size özel oluşturulan yol haritası ve strateji ile kanalınıza uygulan seo çalışması üst sırala hızlıca çıkmanıza yardımcı olacak. Şimdi sende hemen iletişime geç. Rakiplerinin önüne geçmek için geç kalmadın mı? 
Scroll to Top